Jak na octomilky?
Nepříjemného hmyzu je v našich končinách více než dost. Největší „oblibu“ mají rozhodně komáři, ale co se týče popularity, hned za nimi se drží octomilky, drobné mušky, které i přes své malé rozměry mohou způsobovat řadu nepříjemností.
Pro člověka ani domácí zvířata nejsou tyto malinké mušky, jakkoliv nebezpečné, ale když se ve vaší domácnosti zabydlí a začnou se množit, určitě z jejich přítomnosti příliš velkou radost mít nebudete.
A věřte nebo ne, množit se začnou velice rychle a ve velkém. Během pouhých tří dnů se může jejich počet rozrůst až desetinásobně, a to už je velký problém. Pokud s nimi nechcete sdílet domácnost, měli byste se snažit je vypudit. Není to jednoduché, ale s trochou snahy to jde. Je více způsobů, jak na octomilky.
Prevence se vyplatí
Vždy je lepší udělat preventivní opatření než pak řešit nepříjemné následky. To platí ve všech aspektech života, takže i v boji s dotěrným hmyzem. A jak na octomilky tedy preventivně působit? Je to poměrně snadné. Stačí, když budete doma udržovat pořádek.
Tím ale není myšleno utírání prachu ani vysávání koberce, ale hlavně úklid zbytků jídla. Když nedojíte, nenechte to ležet na stole nebo na lince, ale hoďte to hned do koše. Mušky doslova milují nakousnuté hrušky, nedojedené uleželé maso nebo obsah plechovek, ve kterých se ještě nějaká ta dobrůtka ukrývá. Když tyto zbytky budete okamžitě vyhazovat a chodit zároveň pravidelně s košem, měli byste mít po problému, respektive by nikdy ani neměl nastat.
Vysajte je
Když se u vás ale mušky přeci jen usadí a zároveň nejste zrovna příznivci chemických řešení, můžete na ně jít od lesa. Stačí nachystat past a mít připravený vysavač s prstem na spoušti. Past by měla mít podobu nějakého nedojedené zbytku potravy.
Chvíli počkejte, až se všechny mušky z okolí sletí na hostinu a pak je prostě vysajte. Je to asi nejjednodušší nechemický způsob, jak na octomilky.